1
HyVee 3 Day Sale December 7-9, 2018
2
HyVee Weekly ad Match 12/5-12/11/18
3
Fareway Corporate Ad for 12/05-12/11/18
4
The Best Deals at HyVee this Week! (Nov 28-Dec 4, 2018)
5
Fareway Weekly Match Up (11/28-12/04/18)
6
Fareway’s 2 Day Sale-Friday & Saturday (Nov 30-Dec 1, 2018)
7
Fareway Weekly Match Up (11/14-11/21/18)
8
Fareway 2 Day Sale (November 16 & 17, 2018)
9
Fareway Weekly Ad Match Up (10/31-11/06/18)
10
Fareway Two Day Sale-Friday & Saturday (Nov 2-3, 2018)

HyVee 3 Day Sale December 7-9, 2018

I almost forgot to share the awesome deals happening this week at HyVee during the 3 day sales!! ***Bananas 29¢/lb ***That’s smart flour 5lb bag 99¢ (LIMIT 1) ***Whole boneless pork loin $1.48/lb ***7 up products 6pk bottles $1.43 each with purchase of 7 *Ground beef 85% lean $2.50 per 1lb roll **HyVee ice cream or sherbet $1.77 **Fritos or…

Read More

HyVee Weekly ad Match 12/5-12/11/18

Some excellent deals to stock up on this week at HyVee!! ***HyVee baking chips 12oz 99¢ (LIMIT 2) ***Boneless, skinless chicken breasts $1.48/lb **Skippy peanut butter $1.48 each (LIMIT 2) ***Red seedless grapes 77¢/lb ***HyVee chicken noodle or tomato soup 39¢ ****Braeburn or Gala apples 77¢/lb **Pepsi products 6pk bottles 4/$8.88 (must purchase 4) ***Blackberries 6oz 88¢ **Ritz crackers $1.88…

Read More

Fareway Corporate Ad for 12/05-12/11/18

One week closer to 2019!!! This week’s ad is corporate which means, same deals at ALL locations!! Here are the best deals to take advantage of this week!! ***Boneless skinless chicken breasts $1.49/lb (10lb package) ***$1.69/lb when you buy smaller packages *Keebler club crackers or Zesta saltine crackers $1.88 **Ground beef 93% lean 10lb tube $2.99/lb (about $30)–LIMIT 2 tubes–w/…

Read More

The Best Deals at HyVee this Week! (Nov 28-Dec 4, 2018)

Do not miss out on these amazing deals when it comes to the baking items. ***That’s Smart! brown or powdered sugar 2lb 97¢ (LIMIT 2) ***HyVee peanut butter 16oz 97¢ (LIMIT 2) ***Gold Medal flower 5lb bag 99¢-w/ card (LIMIT 1) ***Green seedless grapes 77¢/lb **Nestle toll house morsels 10-12oz 1.78 (LIMIT 2) **HyVee yogurt 6oz 29¢ ***That’s Smart! Apple…

Read More

Fareway Weekly Match Up (11/28-12/04/18)

Alright guys, let’s get going on these amazing deals for the week!! ***Fareway tomato juice 46oz 88¢ (LIMIT 2) ***G&W powdered or brown sugar 2lb 99¢ *Fareway ice cream pail $4.99 **Fareway saltines 99¢ ***Washington Gala apples 68¢/lb ***Fareway cottage cheese 24oz 99¢–LIMIT 1 W/ in-ad coupon **Kellogg’s pop tarts $2.48 Buy 2, Get 1 FREE Final price just $1.65…

Read More

Fareway’s 2 Day Sale-Friday & Saturday (Nov 30-Dec 1, 2018)

These deals are only at OC, Sioux Center and Sheldon locations. Sorry for the delay in posting these, no excuses just ended up putting it on the back burner. Here are the best deals for the 2 day sale though!! ***Fareway frozen waffles 10 count 99¢ (LIMIT 2) ***Fareway flour 5lb bag 98¢ (LIMIT 1) *Whole beef shortloin (18-20lb) $4.99/lb…

Read More

Fareway Weekly Match Up (11/14-11/21/18)

Here’s the big hurrah of the month….the Thanksgiving ad!! These sales can be found for certain at Orange City, Sioux Center and Sheldon locations!! ***Fareway cream soup-chicken, celery and mushroom 48¢ ***Fareway butter $1.77 (LIMIT 2) ***Kraft cool whip 8oz 88¢ ***Fareway broth-beef or chicken 48¢ ***Fareway corn, beans, or peas 25¢ (LIMIT 4) *Nabisco snack crackers $1.88 **Stove Top…

Read More

Fareway 2 Day Sale (November 16 & 17, 2018)

These sales are exclusive to the Orange city, Sioux Center and Sheldon locations. ***Coke products 6 pack bottles $1.75 each–MUST BUY 4 (LIMIT 4) ***Folgers Coffee 22.6-30.5oz $4.99 (LIMIT 1) -use $.50/1 Folgers coffee product from RMN 11/04 Final price $4.49 *Pork ribeye chops 5oz $1 each **turkey drumsticks 99¢/lb *Kellogg’s Rice Krispies or Crispix 12oz $1.99 -use $1/3 Kellogg’s…

Read More

Fareway Weekly Ad Match Up (10/31-11/06/18)

The ad this week will be regional meaning all locations are different. Here is the match up for the Orange City, sioux Center and Sheldon locations. Not a whole lot of sales again this week, but with the holidays fast approaching, be sure to keep your eyes peeled for those amazing sales coming our way! **Prego pasta sauce $1.25 **General…

Read More

Fareway Two Day Sale-Friday & Saturday (Nov 2-3, 2018)

Tide detergent 50oz $4.98 **Tide Pods 20 count $4.98 -use $3/1 Tide pods from P&G 10/28 Final price $1.98!! Downy or Gain fabric softener 41-50oz $4.98 -use $.50/1 Downy fabric softener from P&G 10/28 Final price $4.48 **Birds Eye select veggies frozen $1.69 Buy 1, get 1 FREE Final price 85¢ each WYB 2 *Keebler club crackers $1.88 Digornio rising…

Read More

Copyright © 2014. The Crazy Coupon Lady of OC.