Fareway Corporate Ad Match up (6/6-6/12/18)

I’m so excited!!! I love corporate ads because the deals are everywhere. Every store you go to, the deals are all the same :).

Here’s the best deals this week at Fareway.

***Boneless, skinless chicken breasts $1.88/lb

*Blue Bunny ribbon classics ice cream $1.99 (LIMIT 2)

*Nestle Splash 6 packs $1

***South Carolina peaches 99¢/lb

**Whole top sirloin butt 12-14lb average $3.99/lb (WITH IN-AD COUPON)

**tenderized pork loin slices 4oz Buy 10, get 5 free (WITH IN-AD COUPON)

**Larabar bars $1
-use $.50/2 Larabar bars w/ Inivisipon
Final price 75¢ each wyb 2

Nature’s Truth Essential oils or sweet almond or coconut oil $4.99
-use $1/1 Nature’s Truth product printable coupon
Final price $3.99

*Blue Bunny bunny snacks $3.88
Submit $1 cash back on any TWO BB Bunny snacks w/ Ibotta rebate
Final price $3.38 each wyb 2

**Birds Eye classic vegetables or steamfresh vegetables 97¢

I can’t believe it’s not butter 15oz tub $2.50
Submit $.50 cash back on I can’t believe it’s not butter tub w/ Ibotta rebate (redeem up to 3 times)
Final price $2 each 

Dole fruit bowls $5.98
-use $1/2 Dole fruit bowls from SS 5/20
OR -use $50/1 Dole Fruit bowls printable coupon
Final price $5.48 each after coupon

*Fareway brownie mix 99¢

*Fareway cake mix 88¢

***All natural whole pork butts 7-9lb average $1.88/lb

***Whole boneless pork loins $1.69/lb

**Whole beef briskets $3.99/lb

*St Louis style pork ribs $2.99/lb

***Boneless pork ribeye chops 88¢ each

***Boneless pork chops 8oz $1.25 each

*All laundry detergent $6.99
-use $1/1 All laundry detergent product from RMN 6/3
Pay $5.99
submit $1 cash back on All Free & Clear detergent w/ Ibotta rebate
Final price $4.99 for large bottle!

Dawn dish soap $3.49
-use $.25/1 Dawn dish soap w/ Invisipon
Final price $3.24

Cascade automatic dish detergent $3.49
-use $.50/1 Cascade dish detergent w/ Invisipon
Final price $2.99

*Colgate toothpaste $1.69
-use $.50/1 colgate toothpaste printable coupon
Final price $1.19

Teddy Grahams $2.50
use $.75/2 Teddy Grahams from SS 6/3
Final price $2.13 each wyb 2

**Kellogg’s rice krispies treats 14-16 ct $4.88
Buy 1, get 1 FREE
Final price $2.44 per box wyb 2

Nabisco oreos $2.50
-use $.75/2 Nabisco cookies or crackers from SS 5/20
Final price $2.13 each wyb 2

**Fareway cheese snacks $1.67

*Fareway cottage bread $1.49

***Washington extra fancy gala apples 88¢/lb

***Cantaloupe 68¢/lb

**Seedless red, green or black grapes $1.99/lb

***Dole head of lettuce 99¢

***Vidalia onions 78¢/lb

***Lemons 50¢ each

***Monterey whole white mushrooms 8oz 99¢

*Green Giant prime size russet potatoes 5lb $1.88

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2014. The Crazy Coupon Lady of OC.