Fareway Corporate Match Up {1/18-1/24/17}

This week Fareway’s ad is corporate meaning that all deals can be found at all locations. Here are the best deals you’ll want to take advantage of!

***Kellogg’s Corn Flakes $1.88
$0.75 off any ONE Kelloggs Corn Flakes
-use (2) $.75/1 Kellogg’s corn flakes printable
PLUS -earn $1 cash back wyb 2 boxes corn flakes from Checkout51
Final price $.63 per box wyb 2!

***Boneless skinless chicken breast $1.88/lb LIMIT 20#

***Sunkist naval oranges 4# bag $1.48

***Era laundry detergent 100oz $3.98 (LIMIT 2)
-use $1/1 Era laundry detergent from SS 1/15
Final price $2.98!

V8 vegetable juice $2.50
$1.00 off any 2 V8 Vegetable Juice
-use $1/2 V8 vegetable juices printable
Final price $2 each wyb 2

***Yellow onions 3# bag $.99

***Green bell peppers $.44 each

***Michigan Jonagold apples $.99/lb

**Sundown vitamins 50% off
-use $1/1 Sundown vitamins from RP 1/01
Final price will vary

**Blue Diamond Almond Breeze milk $1.99
-EARN $1 cash back wyb 2 Blue Diamond Almond milk from Checkout51
Final price $1.49 each wyb 2

**Village hearth bread $2.29
-use $.55/1 Village Hearth bread printable
Final price $1.74

*Sara lee bread $2.49
-use $.55/1 Sara Lee bread from SS 1/08
Final price $1.94

**Atkins Endulge Bars $4.99
-use $1/1 Atkins bars, shakes or treats from SS 1/08
PLUS
-Earn $1 cash back on Atkins Endulge bars from Checkout51
Final price just $2.99

**Hormel chili $1.50
$0.55 off any TWO HORMEL Brand
-use $.55/2 Hormel chili printable
Final price $1.22 each wyb 2

***Ken’s salad dressing $1.66
-use $1/1 Ken’s salad dressing 16oz+ from SS 1/08
Final price just $.66!

**Uncle Ben’s rice or ready rice $1.66
$1.00 off any 4 UNCLE Ben's
-use $1/4 Uncle Ben’s rice products printable
Final price $1.41 each wyb 4

***Fareway pasta $.88 each

***Campbell’s Tomato or chicken noodle soup $.77
$1.25 off any 5 Campbells Condensed soups
-use $1.25/5 Campbell’s condensed soups printable
Final price $.52 each wyb 5!

*Progresso soup $1.48
-use $.50/2 Progresso products from SS 1/08
Final price $1.23 each wyb 2

**Sara Lee wheat bread $1.98
-use $.55/1 Sara Lee bread from SS 1/08
Final price $1.43

**Jolly Time popcorn $1.50
-use $.50/1 Jolly Time popcorn from SS 1/08
Final price $1

*Nabisco chips $2.99
-use $.75/2 Nabsico chips or cookies from SS 1/15
Final price $2.61 each wyb 2

*Nabisco chips ahoy cookies $2.50
-use $.75/2 Nabsico chips or cookies from SS 1/15
Final price $2.12 each wyb 2

BUY 10 OF THESE ITEMS, RECEIVE A $5 FAREWAY GIFT CARD

Totinos pizza rolls 90ct $5.99
-use $.75/3 Totinos pizza rolls printable
Final price $5.74 each wyb 3

Betty Crocker fruit snacks $1.50
-use $.50/2 Betty crocker fruit snacks printable
Final price $1.25 each wyb 2

Annie’s mac and cheese $1.50
-use $.50/1 Annies mac and cheese printable
Final price $1

General Mills cereals $2.50
-use $1/2 General Mills cereals printable
Final price $2 each wyb 2

Cascadian Farm organic cereal $3
-use $1/2 Cascadian Farm cereals printable
Final price $2.50 each wyb 2

*Huggies snug and dry diapers $14.99
$2.00 off one Huggies
-use $2/1 Huggies diapers printable
Final price $12.99

*Huggies baby wipes 368ct $9.99
$1.50 off one Huggies
-use $1.50/1 Huggies baby wipes printable
Final price $8.49

**Hefty trash bags $5.99
$1.50 off one Hefty Trash Bags
-use $1.50/1 Hefty trash bags printable
Final price $4.49

***Birds Eye vegetables $.98
-use $1/2 Birds Eye products from SS 1/08
Final price $.48 each wyb 2

**Birds Eye Viola meals $3.88
-use $1/2 Birds Eye products from SS 1/08

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2019. The Crazy Coupon Lady of OC.